Mitrosz dziewiątą gimnastyczką igrzysk

Joanna Mitrosz ostatecznie zajęła dziewiąte miejsce w finale wieloboju w gimnastyce artystycznej podczas igrzysk w Londynie.

Michał Piegza

Po ćwiczeniach z piłką, obręczą i maczugami Polka jako ostatni zaprezentowała układ z wstążką. Joanna Mitrosz w drugim ćwiczeniu, z maczugami, popełniła błąd, ale poza tym w finałowej prezentacji zaprezentowała się z bardzo dobrej strony.

Za swój występ Joanna Mitrosz otrzymała 27.475 pkt. (trudność: 9.075, wrażenia artystyczne: 9.150, wykonanie: 9.200). Mimo dobrego występu Polka ukończyła zawody na dziewiątym miejscu, z niewielką stratą do siódmego miejsca, które przez pewien czas zajmowała. Mitrosz zgromadziła 108.900 punktów.

Klasyfikacja końcowa finału wieloboju gimnastyki artystycznej:

1. Evgenyia Kanaeva (Rosja) 116.900 pkt.
2. Daria Dimitrieva (Rosja) 114.500
3. Liubou Charkashyna (Białoruś) 111.700 pkt.
4. Aliya Garayeva (Azerbejdżan) 111.575 pkt.
5. Yeon Jae Son (Korea) 111.475 pkt.
6. Alina Maksymenko (Ukraina) 109.625 pkt.
7. Neta Rivkin (Izrael) 109.000 pkt.
8. Silviya Miteva (Bułgaria) 108.950 pkt.
9. Joanna Mitrosz (Polska) 108.900 pkt.
10. Ganna Rizatdinova (Ukraina) 107.400 pkt.

Rosjanka Jewgienija Kanajewa został pierwszą w historii gimnastyczką artystyczną, która zdobyła po raz drugi z rzędu mistrzostwo olimpijskie w wieloboju indywidualnie. Na swoim koncie ma również m.in. trzy złote medale mistrzostw świata w tej specjalności. Kanajewa pochodzi ze sportowej rodziny. Jej mama jest trenerką gimnastyki artystycznej, a ojciec szkoli zapaśników w stylu klasycznym.