Igrzyska Europejskie. Złoty mikst Hiszpanów

W łukach olimpijskich na Igrzyskach Europejskich najlepsza okazała się drużyna mieszana z Hiszpanii, która pewnie w finale pokonała Ukraińców.

Dawid Lis
Dawid Lis
Elia Canales Instagram / Elia Canales / Na zdjęciu: Elia Canales
Drużyny mieszane w zawodach łuków olimpijskich w niedzielę rano zmierzyły się w ćwierćfinałach oraz półfinałach, a popołudniu w walce o medale.

Pewnie do najlepszej czwórki awansowali Niemcy i Hiszpanie. Nieco więcej problemów mieli Ukraińcy, ale najciekawiej było w starciu reprezentacji Mołdawii z Brytyjczykami. W tym meczu po dodatkowych strzałach lepsi okazali się Mołdawianie.

Ta sama kadra stoczyła ciekawy bój w półfinale. W nim Ukraińcy po dwóch setach prowadzili już 4:0 i wydawało się, że wystarczy przypieczętować awans, ale w kolejnych partiach lepsi byli rywale. Duet z Mołdawii doprowadził do remisu 4:4 i potrzebna była dogrywka. W niej Anastazja Pawłowa i Iwan Kożokar trafili dwie 10 i to oni zwyciężyli w półfinale.

W rywalizacji o brąz mecz rozpoczął się od podziału punktów. Drugi set był minimalnie lepszy w wykonaniu duetu z Niemiec, ale chwilę później straty odrobili rywale. W czwartej serii strzelań ponownie był remis i cały ten pojedynek kończył się remisem 4:4. Zwycięzcę trzeba było wyłonić po dodatkowych próbach obu ekip. Punktowo ponownie był remis, ale strzała Niemców była bliżej centralnego punktu i to oni zdobyli brąz.

W wielkim finale emocje były tylko w pierwszym secie, który zakończył się podziałem punktów pomiędzy Hiszpanów i Ukraińców. Później Elia Canales i Miguel Alvarino Garcia kontrolowali przebieg meczu i wygrali 5:1 zdobywając złote medale Igrzysk Europejskich.

W tej konkurencji mieliśmy także duet z Polski. Kacper Sierakowski i Magdalena Śmiałkowska zakończyli jednak swój udział już w piątek na 1/8 turnieju, po porażce 0:6 z Turkami.