PŚ w Heerenveen: Heather Richardson bezkonkurencyjna, Polki daleko

Heather Richardson jest w wielkiej formie. Amerykanka wygrała wyścigi na 500 i 1000 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w Heerenveen. Polki zajęły odległe lokaty.

Biało-czerwone na Thialfie rywalizowały w gronie słabszych zawodniczek. Luiza Złotkowska na 1000 metrów w dywizji B wykręciła drugi czas. Pozytywnie w rywalizacji panów na tym samym dystansie wypadł Piotr Michalski. Polak w słabszej grupie wykręcił drugi wynik, wyrównując swoje najlepsze osiągnięcie w tym sezonie. Bohaterką dnia została znakomita Richardson. [ad=rectangle] Rywalizacja w Heerenveen to dla panczenistów ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata, które odbędą się w Holandii w przyszłym tygodniu. Plan zawodów nie przewiduje ścigania na długich dystansach. W niedzielę - wzorem soboty - panowie i panie ponownie przystąpią do walki na 500 i 1000 metrów.