MŚ: Sven Kramer znów ze złotem, Jan Szymański poza "dziesiątką"

Sven Kramer zdobył drugi złoty medal podczas mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim. Holender wygrał wyścig na 5000 metrów. Czternaste miejsce zajął Jan Szymański.

Kamil Kołsut
PAP/EPA

Kramer potwierdził, że długich dystansów na łyżwach nikt nie jeździ tak dobrze, jak on. Dwa dni temu Holender został mistrzem świata na 10000 metrów. Teraz doświadczony zawodnik dołożył do swojego dorobku kolejne złoto - już siedemnaste (!) w karierze.

Szymański zakończył wyścig na czternastym miejscu. W tym sezonie Pucharu Świata Polak ten dystans ukończył tylko raz - podczas listopadowych zawodów w Calgary nasz panczenista był dwunasty. W Kołomnie 26-latek pojechał więc na miarę swoich możliwości.