MŚ: Życiowy wynik Konrada Niedźwiedzkiego

Konrad Niedźwiedzki zajął ósme miejsce w wielobojowych mistrzostwach świata w łyżwiarstwie szybkim. Dwie konkurencje - 500 metrów i 1500 metrów - Polak kończył na podium. Złoto zdobył Holender, Sven Kramer.

Kamil Kołsut
Konrad Niedźwiedzki / Na zdjęciu: Konrad Niedźwiedzki

Niedźwiedzki na torze w Berlinie wyrównał najlepszy wynik w karierze. MŚ w wieloboju na ósmym miejscu zakończył wcześniej tylko raz - w 2006 roku. Później był osiemnasty, dwunasty, dziesiąty i trzynasty.

Nasz panczenista błysnął na krótkich dystansach. W rywalizacji na 500 metrów był trzeci - przegrał tylko z Havardem Bokko i Denisem Juskowem. Dziesiąty był Jan Szymański, a piętnasty Zbigniew Bródka. Dystans trzykrotnie dłuższy Niedźwiedzki zakończył na drugiej lokacie. Pierwszy był Sverre Lunde Pedersen, czwarty Szymański, ósmy Bródka.

Gorzej poszło Niedźwiedzkiemu na 5000 metrów. Tam był czternasty, do pierwszego Svena Kramera tracąc ponad dwadzieścia sekund. Dwunastą lokatę zajął Bródka, siedemnaste miejsce przypadło zaś Szymańskiemu.

Do ostatniej konkurencji - 10000 metrów - Niedźwiedzki przystępował z piątym wynikiem. Wysokiej lokaty jednak nie utrzymał. W finałowej "ósemce" miał najgorszy czas i w klasyfikacji wieloboju spadł o trzy pozycje.

Daleko w Berlinie były panie. Najlepiej z Biało-Czerwonych wypadła Natalia Czerwonka, która zakończyła MŚ na dwunastej pozycji. Dwie lokaty niżej sklasyfikowana została Luiza Złotkowska, Aleksandra Goss nie wystartowała z kolei w ostatniej konkurencji.