PŚ w Nagano: Polacy rozczarowali

Polscy łyżwiarze szybcy rozczarowali w wyścigu na 1500 metrów podczas Pucharu Świata w Nagano. Najlepszy z naszych zawodników był Jan Szymański, który w grupie B zajął czwarte miejsce.

Kamil Kołsut
PAP / Grzegorz Michałowski

27-latek z Poznania jako jedyny zdobył w niedzielę pucharowe punkty. Dopiero trzynasty w słabszej grupie zawodników był mistrz olimpijski Zbigniew Bródka, który pojechał nieznacznie szybciej od Adriana Wielgata.

Najlepszy czas w Nagano wykręcił Joey Mantia, o włos wyprzedzając Kjelda Nuisa. Dopiero szóste miejsce zajął zwycięzca ubiegłotygodniowej rywalizacji w Harbin Sven Kramer. Ostatni w grupie A był Sebastian Kłosiński.

Kolejne pucharowe zawody odbędą się za dwa tygodnie w Astanie.