Natalia Czerwonka siódma na 1500 metrów w zawodach Pucharu Świata w Astanie

Natalia Czerwonka zajęła siódme miejsce w rywalizacji na 1500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w Astanie. Czternasta była Luiza Złotkowska.

Piotr Ziemka
Natalia Czerwonka uzyskała czas 1:58.88. Luiza Złotkowska miała rezultat 1:59.59. Zwyciężyła Japonka Miho Takagi (1:56.36). Na drugim stopniu podium stanęła Marrit Leenstra (1:56.89), a na trzecim inna Holenderka - Jorien ter Mors (1:57.28).

W pierwszym pojedynku mężczyzn na 1500 metrów rywalizowali Polacy: Zbigniew Bródka oraz Konrad Niedźwiedzki. Zwyciężył ten drugi z czasem 1:47.25. Mistrzowi olimpijskiemu zmierzono 1:47.60. Dla Niedźwiedzkiego był to pierwszy występ w indywidualnych zawodach Pucharu Świata 2016/2017. W Harbinie oraz w Nagano nie startował. W trzecim wyścigu wzięli udział Jan Szymański oraz Andrea Giovannini. Lepszy okazał się Polak (1:47.05), który objął wtedy prowadzenie. Włoch uzyskał wynik 1:47.95. Jako czwarty z Biało-Czerwonych zaprezentował się Sebastian Kłosiński (1:47.86).

Wygrał Rosjanin Denis Juskow (1:45.50). Drugą pozycję zajął Japończyk Shota Nakamura (1:46.24), a trzecią lider klasyfikacji generalnej - Amerykanin Joey Mantia (1:46.54). Szymański ostatecznie uplasował się na dziewiątym miejscu. Jedenasty był Niedźwiedzki, szesnasty Bródka, a siedemnasty Kłosiński.

Kolejne wyścigi na 1500 metrów zaliczane do Pucharu Świata odbędą się 10 grudnia 2016 roku w Heerenveen.

Czy Jan Szymański w Heerenveen uplasuje się w czołowej dziesiątce?