PŚ w Heerenveen: Polacy na podium!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Radosław Tafliński/Newspix.pl / Na zdjęciu: Artur Waś
Radosław Tafliński/Newspix.pl / Na zdjęciu: Artur Waś

Polscy panczeniści zajęli trzecie miejsce w sprincie drużynowym na zawodach Pucharu Świata w Heerenveen. Wygrali Amerykanie.

W tym artykule dowiesz się o:

Sprint drużynowy w PŚ pojawił się rok temu. Na Thialfie Biało-Czerwoni (Artur Nogal, Piotr Michalski, Sebastian Kłosiński), osiągnęli wynik historyczny - nasz zespół w tej konkurencji nigdy nie był tak wysoko.

Polacy pokonali dystans w czasie 1:20.58. To rekord kraju. Do pierwszych Amerykanów nasi panczeniści stracili nieco ponad pół sekundy (1:19.97). Drugie miejsce zajęli Kanadyjczycy (1:20.29), którzy przewodzą klasyfikacji generalnej PŚ.

Biało-Czerwoni w Pucharze Świata są na ósmej lokacie (70 punktów). Nasz zespół, podobnie jak Amerykanie, trzy tygodnie temu w Nagano nie startował. Tam zwyciężyli Kanadyjczycy, wyprzedzając Niemców oraz Japończyków.

Kolejny sprint drużynowy odbędzie się podczas finałowych zawodów PŚ, które na początku marca ugości Czelabińsk.

Czy polscy sprinterzy staną jeszcze w tym sezonie na podium PŚ?