Zbigniew Bródka w gazie. Polak znowu błysnął

Zbigniew Bródka wygrał rywalizację w grupie B Pucharu Świata na 1000 metrów. Polak dwa tygodnie przed mistrzostwami świata jest w wysokiej formie.

Kamil Kołsut
32-latek zimą na tym dystansie startował po raz czwarty i był to jego najlepszy występ. Bródka z czasem 1:10.70 był najlepszy w grupie B, wyprzedzając Lucasa van Alphena (1:10.83) i Davida Bosę (1:10.90). Dzień wcześniej Polak na tym samym dystansie był szósty, bo pojechał ponad pół sekundy wolniej (1:11.45).

Pozostali Biało-Czerwoni zajęli dalsze lokaty. Konrad Niedźwiedzki był jedenasty (1:11.59), a Piotr Puszkarski czternasty (1:11.72). W grupie A (początek rywalizacji o 15:20) wystartują Piotr Michalski oraz Sebastian Kłosiński.

Bródka ma powody do zadowolenia, bo jego forma rośnie. W piątek na torze w Berlinie nasz panczenista zajął piąte miejsce w rywalizacji na 1500 metrów z czasem 1:47.25. Te wyniki to bardzo dobry zwiastun przed mistrzostwami świata na dystansach, które za dwa tygodnie odbędą się w koreańskim Gangneung.

Czy Zbigniew Bródka zdobędzie w tym roku medal mistrzostw świata?