Artur Waś siódmy na 500 metrów w PŚ w Stavanger, Natalia Czerwonka 8. na 1000 m

Artur Waś zajął siódme miejsce w rywalizacji na 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Stavanger.

Piotr Ziemka
Radosław Tafliński/Newspixpl / Artur Waś / Radosław Tafliński/Newspix.pl / Na zdjęciu: Artur Waś
Prawo występu na 500 metrów w Stavanger miało dwunastu zawodników. Artur Waś wystąpił w trzecim pojedynku. Jego rywalem był Tsubasa Hasegawa. Polak uzyskał czas 35.16. Japończykowi zmierzono 35.21. Cztery czołowe pozycje zajęli Holendrzy. Zwyciężył Dai Dai Ntab (34.93). Na kolejnych miejscach uplasowali się: Ronald Mulder (34.99), Kai Verbij (35.01) oraz Jan Smeekens (35.01).

Piąty był lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Rusłan Muraszow (35.07). Przed Wasiem został sklasyfikowany jeszcze Nico Ihle (35.12). Ostatnie zawody na 500 metrów w PŚ 2016/2017 odbędą się w niedzielę 12 marca.

Ósma na 1000 metrów była Natalia Czerwonka (1:16.98). W pierwszej parze z Polką rywalizowała Holenderka Sanneke de Neeling (1:18.24). Triumfowała Heather Bergsma (1:14.85). Drugą lokatę zajęła Nao Kodaira (1:14.90). Na trzecim stopniu podium stanęła Karolina Erbanova (1:15.22).

Czy Artur Waś w niedzielę zajmie wyższe miejsce niż siódme?