Dwa złote medale Iwony Lewandowskiej w ostatnim dniu Igrzysk Wojskowych

Iwona Lewandowska wygrała maraton kobiet na Światowych Igrzyskach Wojskowych w Mungyeong. Na trzecim stopniu podium stanęła Monika Stefanowicz.

Ostatni dzień zawodów w Korei Południowej był bardzo udany dla polskiej reprezentacji, która zdobyła w nim aż pięć medali. Zwyciężczynią maratonu kobiet została Iwona Lewandowska. Urodzona w 1985 roku Polka uzyskała czas 2:31:25. Drugie miejsce zajęła Chinka Yugui Mia (2:31.40). Monika Stefanowicz była trzecia z wynikiem 2:32:20.

Polki triumfowały w klasyfikacji drużynowej (łączny czas 7:41:32). Oprócz Lewandowskiej i Stefanowicz w składzie znalazła się siódma indywidualnie Olga Kalenarowa-Ochal. Srebrne medale odebrały Chinki (7:52:10), brązowe zaś - Amerykanki (8:49:06).

Srebro w maratonie mężczyzn zdobył Marcin Chabowski (2:15:37). Pół minuty przed Polakiem finiszował reprezentant Bahrajnu Alemu Gebre. Trzeci był Kenijczyk Chumba Kipwambok (2:16:51). Na piątej pozycji sklasyfikowano Henryka Szosta, a na siódmej - Błażeja Brzezińskiego.

Biało-Czerwoni również okazali się najlepsi w rywalizacji drużynowej (łączny czas 6:51:23). Drugie miejsce zajęli Ekwadorczycy (7:07:26), a trzecie - Kenijczycy (7:08:02).