Miniżużel: Zawodnicy z Wawrowa i z Gdańska wygrali w Rybniku

Żużlowcy z Wawrowa i z Gdańska zdobyli po 16 punktów w VI rundzie Pucharu Polski Par Klubowych, która odbyła się w Rybniku. Turniej w klasie 50 cc zdominowali zawodnicy Wybrzeża.

Po sobotnim turnieju Indywidualnych Mistrzostw Polski, w niedzielę odbyła się kolejna runda Pucharu Polski Par Klubowych. Ze względu na opady deszczu, przerwano zawody po szesnastym wyścigu i zaliczono wyniki z czternastu pierwszych biegów. [ad=rectangle] W nich zdecydowanie najlepsi byli żużlowcy z Wawrowa i z Gdańska, którzy dodatkowo wygrali podwójnie piętnasty i szesnasty bieg. Najniższe miejsce na podium zajęli gospodarze turnieju. Niestety po raz kolejny dwa kluby wystawiły zaledwie po jednym zawodniku. Ponadto odbył się turniej w klasie 50 cc. Zdecydowanie najlepsi byli w nim gdańszczanie - Łukasz Górski. i Mateusz Łopuski. Miejsce na najniższym stopniu podium zajął ich kolega z zespołu - Igor Sawicki. Najlepszy zawodnik gospodarzy - Filip Amalio zajął piąte miejsce. 1-2. GUKS Speedway Wawrów I - 16 11. Mateusz Bartkowiak - 12 (3,3,3,3) 12. Wojciech Fajfer - 4 (1,2,0,1) 1-2. Wybrzeże Gdańsk - 16 9. Paweł Tyburski - 7 (w,1,3,3) 10. Karol Żupiński - 9 (2,3,2,2) 25. Bartosz Tyburski - NS 3. MKMŻ Rybki Rybnik - 12 1. Kacper Kłosok - 9 (3,2,2,2) 2. Sebastian Borszcz - 3 (w,1,1,1) 4. UŚKS Speedway Częstochowa - 11 7. Mateusz Świdnicki - 11 (3,2,3,3) 8. brak zawodnika 5-6. GUKS Speedway Wawrów II - 10 3. Kamil Pytlewski - 3 (1,-,2,0) 4. Jacek Fajfer - 5 (2,2,-,1) 17. Oskar Leszkiewicz - 2 (1,1) 5-6. KS Toruń - 10 5. brak zawodnika 6. Denis Zieliński - 10 (2,3,3,2) 7. BTŻ Polonia Bydgoszcz - 8 13. Mateusz Jagła - 5 (3,1,0,1) 14. Kacper Łobodziński - 3 (0,0,1,2) Turniej w klasie 50 cc: 1. Łukasz Górski (Wybrzeże Gdańsk) - 12 2. Mateusz Łopuski (Wybrzeże Gdańsk) - 10 3. Igor Sawicki (Wybrzeże Gdańsk) - 8 [b]4. [/b]Kacper Król (Wybrzeże Gdańsk) - 5 5. Filip Amalio (Rybki Rybnik) - 5. Olivier Błaszczak (Rybki Rybnik) - 2

7. Marek Michalski (Rybki Rybnik) - 2 (0,2,0,0)