Miniżużel: Nikodem Czmut wygrał w Toruniu

W weekend miały się odbyć turnieje miniżużlowe. Ostatecznie rozegrano tylko zawody w klasie 50 cc, w których wystąpiło aż osiemnastu zawodników poniżej 10 roku życia. Zwyciężył torunianin Nikodem Czmut.

Michał Gałęzewski
Miniżużlowcy ponownie pojadą w Gdańsku WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Miniżużlowcy ponownie pojadą w Gdańsku

Zawody odbyły się według takiego samego programu, jak ostatnie turnieje mistrzowskie w Toruniu. Dzięki temu mogli wystąpić wszyscy chętni. W turnieju w klasie 50 cc zwyciężył Nikodem Czmut. Młody torunianin był niepokonany. O kolejne miejsce rozegrany został wyścig dodatkowy.

W nim zwyciężył Igor Sawicki z Wybrzeża Gdańsk. Kolejne pozycję zajęli Mikołaj Duchiński ze Stali Toruń oraz Kacper Halkiewicz z UKS-u Lwiątka Częstochowa. Ścigali się miniżużlowcy z sześciu klubów.

Niestety w rozegraniu Indywidualnych Mistrzostw Polski w klasie 80-125 cc przeszkodził padający deszcz. Po czterech wyścigach przerwano zawody. Niedzielne turnieje zostały odwołane ze względu na tragiczną śmierć Krystiana Rempały.