ACB 29: Błyskawiczna gala na Torwarze. Uczestnicy walki wieczoru wygwizdani

Do momentu walki wieczoru gala ACB 29 na warszawskim Torwarze toczyła się błyskawicznie. Polacy będą wspominać ją ze zmiennym szczęściem.

Maciej Szumowski
Absolute Championship Berkut Materiały prasowe / Absolute Championship Berkut

Kibicom nie spodobała się walka wieczoru, której stawką był pas wagi ciężkiej rosyjskiej federacji. Przez 25 minut pojedynku Zelimkhana Umieva z Salimgirejem Rasulowem niewiele się działo. Ostatecznie wygrał pogromca Marcina Różalskiego i Michała Andryszaka.

Czeczen Musa Khamanaev zdominował Brazylijczyka Leandro Rodriguesa Pontesa, którego ściągnięto na kilka dni przed galą. Ostatecznie były mistrz M-1 Global wygrał w rundzie trzeciej, z powodu kontuzji rywala.

Bardzo szybkie i efektowne zwycięstwo odniósł Michał Andryszak. "Longer" w niespełna dwie minuty rozstrzygnął na swoją korzyść walkę z Bjoernem Schmiedebergiem. Bydgoszczanin od początku rzucił się na rywala, aż wykończył go ciosami w parterze.

Nie było niespodzianki w starciu Jusupa Raisowa z Sebastianem Romanowskim. Niepokonany Czeczen, który do walki przygotowywał się w Berkut Arrachionie Olsztyn, nie dał Polakowi najmniejszych szans i w końcu wygrał po werdykcie sędziowskim.

Olsztynianin Adrian Zieliński wrócił do gry. Po przegranym debiucie w Absolute Championship Berkut pokonał przez jednogłośną decyzję Ustarmagomeda Gadzhidaudowa.

W kategorii średniej po porażce udanie powrócił Adam Zając. "Zajcu" wygrał z Shamhanem Barakhanovem przez nokaut techniczny. Zajęło mu to cztery minuty i dwanaście sekund.

Magomed Khamzaev bardzo szybko uporał się z niepokonanym wcześniej reprezentantem Czech, Tomasem Susiną. Zawodnik Berkutu potrzebował tylko 45 sekund, aby odnieść triumf przez nokaut.

Zwycięstwa podczas karty wstępnej odnieśli Askar Askarow, Damian Szmigielski, Zaurbek Bashaev, Wojciech Orłowski i Armen Stepanyan. Szczególnie warto wspomnieć o triumfie Askarowa, który nie dał żadnych szans Marcinowi Lasocie.

Wyniki:

Pojedynek o tytuł mistrzowski ACB w wadze ciężkiej
Open: Salimgirey Rasulov vs. Zelmikhan Umiev

Karta główna
70 kg: Musa Khamanaev pok. Leandro Rodrigues Pontes przez TKO (kontuzja), runda 3., 0:51.
Open: Michał Andryszak pok. Bjoerna Schmidieberga przez TKO (uderzenia w parterze), runda 1., 1:38.
70 kg: Yusup Raisov pok. Sebastiana Romanowskiego przez jednogłośną decyzję.
70 kg: Adrian Zieliński pok. Ustarmagomeda Gadzhidaudova przez jednogłośną decyzję.
84 kg: Adam Zając pok. Shamhana Barakhanova przez TKO (uderzenia w parterze), runda 1., 4:12.
70 kg: Magomed Khamzaev pok. Tomasa Susinę przez TKO (wysokie kopnięcie i uderzenia w parterze), runda 1., 0:45.

Karta wstępna
57 kg: Askar Askarov pok. Marcina Lasotę przez TKO (uderzenia w parterze), runda 2., 3:35.
61 kg: Damian Szmigielski pok. Alexandra Pletenkę przez poddanie (duszenie trójkątne), runda 1., 4:12.
Open: Zaurbek Bashaev pok. Alexandre Zanetiego przez TKO (uderzenia w parterze), runda 1., 4:45.
90 kg: Wojciech Orłowski pok. Krzysztofa Pietraszka przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 1., 2:59.
66 kg: Armen Stepanyan pok. Marcina Jaskota przez poddanie (duszenie północ-południe), runda 1., 4:27.