UFC Fight Night 90: nowy mistrz wagi lekkiej i porażka Polaka

Mało kto spodziewał się takiego rozstrzygnięcia walki wieczoru gali UFC Fight Night 90, która w czwartek odbyła się w Las Vegas. Eddie Alvarez już w pierwszej rundzie znokautował Rafaela dos Anjosa, odbierając mu tym samym pas UFC w wadze lekkiej.

Jakub Madej
Jakub Madej
MMA Getty Images / MMA

Początek pięciorundowego pojedynku pomiędzy Eddiem Alvarezem a Rafaelem dos Anjosem rozpoczął się spokojnie. Obaj zawodnicy początkowo się badali w stójce, jednak w pewnym momencie Amerykanin naruszył Brazylijczyka mocnym sierpowym, który był początkiem końca dos Anjosa. Przez cały czas ówczesny mistrz chwiał się na nogach i był zmuszony do defensywy. Alvarez zaczął nacierać i nie dawał Brazylijczykowi ani chwili na odetchnięcie. Koniec nadszedł na minutę przed końcem pierwszej rundy, kiedy to Alvarez zamknął rywala pod siatką i tam zasypał gradem ciosów, co szybko przerwał sędzia.

Pogromca Damiana Grabowskiego, Derrick Lewis, odnotował kolejne zwycięstwo pod szyldem UFC. "The Black Beast" potrzebował piętnastu minut na pokonanie Roya Nelsona. O werdykcie niejednogłośnie zadecydowali sędziowie, jednak kilkukrotnie podczas pojedynku wydawało się, że może to być koniec starcia. Lewis często trafiał potężnymi sierpowymi w szczękę Nelsona, ten jednak nic nie robił sobie z tych uderzeń i cały czas starał się odpowiadać na ofensywę rywala.

W świetny sposób do Oktagonu powrócił Joseph Duffy, który potrzebował zaledwie 25 sekund na poddanie duszeniem zza pleców Mitcha Clarkego. Dla zawodnika z Irlandii to pierwsza walka od momentu porażki z Dustinem Poirierem na UFC 195 w styczniu 2016 roku.

Łukasz Sajewski nie zaliczy tej gali do udanych. Polak mimo bardzo dobrego początku, odklepał balachę na trzy sekundy przed końcem pierwszej rundy. Dla "Wookiego" to druga porażka pod szyldem organizacji UFC.

Wyniki gali UFC Fight Night 90:

Walka wieczoru:

Pojedynek o mistrzostwo UFC w wadze lekkiej
Eddie Alvarez pokonał Rafaela dos Anjosa przez techniczny nokaut (uderzenia) w rundzie pierwszej (3:49)

Główna karta:

Derrick Lewis pokonał Roya Nelsona niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 28-29, 29-28)
Alan Jouban pokonał Belala Muhammada jednogłośną decyzją sędziów (28-27, 29-28, 29-27)
Joseph Duffy pokonał Mitcha Clarkego przez poddanie (duszenie zza pleców) w rundzie pierwszej (0:25)

Pozostałe:

Alberto Mina pokonał Mike'a Pyle'a przez nokaut (latające kolano i uderzenia) w rundzie drugiej (1:17)
John Makdessi pokonał Mehdiego Baghdada niejednogłośną decyzją sędziów (28-29, 29-28, 29-28)
Anthony Birchak pokonał Dileno Lopesa niejednogłośną decyzją sędziów (27-30, 29-28, 29-28)
Pedro Munhoz pokonał Russella Doanego przez poddanie (duszenie gilotynowe) w rundzie pierwszej (2:08)
Felipe Arantes pokonał Jerroda Sandersa przez poddanie (balacha) w rundzie drugiej (1:39)
Gilbert Burns pokonał Łukasza Sajewskigo przez poddanie (balacha) w rundzie pierwszej (4:57)
Marco Beltran pokonał Reginaldo Vieirę przez poddanie (duszenie zza pleców) w rundzie drugiej (3:04)
Vicente Luque pokonał Alvaro Herrerę przez poddanie (duszenie D'Arce) w rundzie drugiej (3:52)