FEN 22: MMA na najwyższym poziomie. Szybkie walki Grabowskiego, Rębeckiego i Leśki

Fight Exclusive Night z gali na galę prezentuje się coraz lepiej. Udowodniła to sobotnia impreza FEN 22: Poznań Fight Night, która odbyła się w tamtejszej hali UAM.

Maciej Szumowski
ring girls FEN Materiały prasowe / Na zdjęciu: ring girls FEN
W walce wieczoru zwyciężył Damian Grabowski. "Polish Pitbull" pokonał przez szybki nokaut techniczny Josego Rodriga Guelkego. Brazylijczyk nie miał praktycznie żadnych szans w starciu z powracającym po dłuższej przerwie byłym zawodnikiem UFC.

Pas wagi lekkiej obronił Mateusz Rębecki. "Chińczyk" od początku walki zdominował pretendenta, Łukasza Koperę. Ostatecznie szczecinianin rozbił po TKO rywala w trzeciej rundzie, co zmusiło sędziego do zakończenia starcia.

Warto wyróżnić też triumfy Bartosza Leśki, Kamila Gniadka, Krzysztofa Klaczka, Łukasza Radosza i Rafała Statkiewicza. W świetnym stylu w oktagonie zaprezentowali się przede wszystkim Leśko i Gniadek, którzy wygrali z wysoko notowanymi przeciwnikami.

Ciekawą historię miała też walka Kamil Łebkowski vs Łukasz Demczur. "Bomba" odniósł zwycięstwo po piętnastu minutach przez decyzję, jednak nie o to chodzi. Na kilka godzin przed galą pojawiły się problemy dotyczące transmisji starcia związane z ciszą wyborczą (Łebkowski kandyduje na radnego). Pojedynek został usunięty z oficjalnej części imprezy i odbył się tuż po jej zakończeniu.

Wyniki:

66 kg: Kamil Łebkowski pok. Łukasza Demczura przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27).
120 kg: Damian Grabowski pok. Joségo Rodriga Guelkego przez TKO, runda 1.

Pojedynek o pas wagi lekkiej
70 kg: Mateusz Rębecki pok. Łukasza Koperę przez TKO, runda 3.

84 kg: Bartosz Leśko pok. Tomasza Kondraciuka przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 1.
77 kg: Kamil Gniadek pok. Jacka Jędraszczyka przez TKO, runda 1.
66 kg: Krzysztof Klaczek pok. Edilsona Teixeirę przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2.
K-1 85 kg: Łukasz Radosz pok. Mateusza Kubiszyna przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28).
61 kg: Rafał Statkiewicz pok. Dawida Pasternaka przez jednogłośną decyzję (30-26, 30-26, 30-27).