ACA 96: Marcin Bandel zawalczy przed własną publicznością

Pojedynek lokalnego zawodnika Marcina Bandla z niepokonanym Rosjaninem Arsenijem Sułatnowem to zestawienie, które może poderwać publiczność podczas łódzkiej gali MMA, 8 czerwca. Dla obydwu zawodników będzie to debiut w organizacji ACA.

Waldemar Ossowski
Walka MMA AFP / Walka MMA
Bandel (18-6) to doświadczony zawodnik MMA z 25 zawodowymi pojedynkami na koncie. Łodzianin tylko raz pozwolił zdecydować sędziom o wyniku swojej zwycięskiej walki. Pozostałe 17 razy pojedynki kończył już w pierwszej rundzie, najczęściej dźwignią na staw skokowy lub łokciowy przeciwnika. Ostatnio zawodnik cieszył się zmiennym szczęściem, dopisując w 2018 roku do swojego rekordu jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Aresnij Sułtanow (5-0) swój pierwszy zawodowy pojedynek MMA stoczył dopiero w październiku 2016. Rosjanin nie przegrał dotychczas żadnej walki, a jego pojedynki rozstrzygały się najpóźniej w trzeciej minucie.

Obok Marcina Bandla na gali Absolute Championship Akhmat 96 zobaczymy w akcji jeszcze dwóch lokalnych zawodników: Łukasza Koperę i Pawła Pawlaka. W sumie organizacja odsłoniła już dziewięć pojedynków z karty, przy czym dwóch zawodników czeka jeszcze na ogłoszenie przeciwników. Na gali zawalczy wielu Polaków m.in. Piotr Strus, Marcin Held, Daniel Omielańczuk, Karol Celiński i Radosław Paczuski. Zobacz także: Luke Rockhold o walce z Błachowiczem [b]ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Kapitalny powrót Boruca do bramki! "Powinien na dłużej zagościć w podstawowym składzie"