KSW 48: kontuzja Bekavaca. Łukasz Jurkowski wygrywa rewanż z Chorwatem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Jurkowski (z prawej)
WP SportoweFakty / Łukasz Jurkowski (z prawej)

Łukasz Jurkowski (17-11) po raz kolejny zwycięski w KSW. Na gali w Lublinie legenda polskiego MMA wygrała ze Stjepanem Bakavacem (19-10) po kontuzji Chorwata. Pojedynek trwał 66 sekund.

W tym artykule dowiesz się o:

Początek walki to nieśmiałe ataki obydwu zawodników. Po chwili Łukasz Jurkowski z impetem ruszył na przeciwnika, ten padł na matę i zawył z bólu. Kontuzja nogi Stjepana Bekavaca zakończyła pojedynek, a dla Polaka był to udany rewanż za porażkę sprzed 14 lat.

Jurkowski to nie tylko najbardziej znany głos polskiego MMA, ale i legenda sportów walki nad Wisłą. Zawodnik Berkut WCA Fight Team w 2017 roku powrócił do startów po siedmiu latach przerwy i na historycznej gali KSW 39: Colosseum pokonał byłego mistrza - Rameau Thierrym Sokoudjou. Później, na KSW 42,  "Juras" musiał uznać wyższość Martina Zawady w przerwie między pierwszą a drugą rundą po tym, jak dała o sobie znać kontuzja mostka.

Jurkowski i Stjepan Bekavac spotkali się po raz pierwszy w grudniu 2005 roku na gali Ultimate Nokaut 3 w chorwackiej Rijece. Popularny "Stipe" wygrał wówczas z uwagi na kontuzję Polaka. Teraz historia się odwróciła i w Lublinie to 38-letni warszawianin był górą.