UFC 237: brutalny koniec walki między Namajunas i Andrade (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alexandre Schneider / Na zdjęciu: Jessica Andrade
Getty Images / Alexandre Schneider / Na zdjęciu: Jessica Andrade

Na gali MMA w Rio de Janeiro Jessica Andrade efektownie zakończyła walkę z Rose Namajunas i zgarnęła mistrzowski pas. Przed czasem przegrał również Anderson Silva.

Walką wieczoru gali UFC 237 w Rio de Janeiro było starcie w kategorii słomkowej. Jessica Andrade (19-6) walczyła z Rose Namajunas (8-4). Ta druga, w przeszłości rywalka Joanny Jędrzejczyk, wróciła do oktagonu po roku przerwy, żeby bronić pasa organizacji UFC (więcej czytaj TUTAJ >>). W starciu z Andrade była bliska wygranej. Jej rywalka doznała rozcięcia na twarzy, dodatkowo Namajunas była o krok od poddania przeciwniczki.

Tak się nie stało i obie zawodniczki walczyły dalej, a po chwili to Brazylijka była bliska wygranej. W drugiej rundzie tempo jeszcze wzrosło, a wściekła Andrade (której siłę ciosu poznała Karolina Kowalkiewicz - zobacz TUTAJ >>) ruszyła na rywalkę. Chciała za wszelką cenę wygrać przed czasem, nacierała bez przerwy, jednak nie mogła znaleźć sposobu na Namajunas. W końcu udało jej się rzucić rywalką o matę, a ta brutalnie uderzyła głową o matę. Sędzia od razu przerwał walkę. Andrade została nowa mistrzynią kategorii słomkowej.

Przed czasem przegrał również Anderson Silva. Słynny Brazylijczyk w ostatnich latach częściej przegrywał (7 lat i jedynie jedna wygrana), a w starciu z Jaredem Cannonierem nie poprawił swojego bilansu. Jego przeciwnik od początku dominował nad Silvą.

Najważniejszy moment walki miał miejsce pod koniec pierwszej rundy. Cannonier kopnął przeciwnika w kolano, co zakończyło się kontuzją Silvy. Brazylijczyk padł na matę, trzymając się za nogę. Arbiter przerwał walkę, ogłaszając zwycięstwo przez TKO.

Wyniki UFC 237 Walka wieczoru 115 lb: Jessica Andrade pokonała Rose Namajunas przez KO (slam), runda 2, 2:58

Karta główna 185 lb: Jared Cannonier pokonał Andersona Silvę przez TKO (kontuzja), runda 1, 4:47. 145 lb: Alexander Volkanovski pokonał Jose Aldo przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 29-28). 170 lb: Laureano Staropoli pokonał Thiago Alvesa przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 29-28) 135 lb: Irene Aldana pokonała Bethe Correię przez poddanie (balacha), runda 3, 3:24.

Karta wstępna 205 lb: Ryan Spann pokonał Antonio Rogerio Nogueirę przez KO (podbródkowy), runda 1. 2:07. 155 lb: Thiago Moises pokonał Kurta Holobaugha przez jednogłośną decyzję (30-26, 30-26, 30-27). 155 lb: Clay Guida pokonał BJa Penna przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-27). 170 lb: Warlley Alves pokonał Sergio Moraesa przez KO, runda 3, 4:13. 125 lb: Luana Carolina pokonała Priscilę Cachoeire przez jednogłośną decyzję (30-26, 30-26, 29-27). 135 lb: Raoni Barcelos pokonał Carlosa Huachina przez TKO (uderzenia w parterze), runda 2, 4:49. 135 lb: Viviane Araujo pokonała Talitę Bernardo przez KO (uderzenie), runda 3, 0:48.