MMA. UFC 244: Corey Anderson - Johnny Walker. Szybka porażka faworyzowanego Brazylijczyka

Wymieniany jako jeden z kolejnych pretendentów do tytułu mistrzowskiego w kategorii półciężkiej poniósł pierwszą porażkę w organizacji UFC. Johnny Walker już w pierwszej rundzie został znokautowany przez Coreya Andersona.

Jakub Madej
Jakub Madej
Corey Anderson Getty Images / Mike Stobe / Na zdjęciu: Corey Anderson
Nieco ponad dwie minuty wystarczyły, aby Corey Anderson (13-4) rozpracował i znokautował serią ciosów Johnny'ego Walkera (17-4). Amerykanin świetnie pracował w klinczu, który szybko rozrywał i obijał przeciwnika mocnymi ciosami. Brazylijczyk wyraźnie nie był gotowy na tak ofensywną taktykę rywala, który atakował przy każdej możliwości.

Po przerwaniu starcia przez sędziego, Johnny Walker nie mógł uwierzyć w to, co się wydarzyło. Był wyraźnie zamroczony po serii ciosów ze strony Andersona, który całkowicie zdominował przeciwnika.

Dla Amerykanina było to już czwarte zwycięstwo z rzędu. W poprzednich starciach decyzjami sędziów pokonał Ilira Latifiego, Glovera Teixeirę oraz Patricka Cumminsa. Niewykluczone, że to właśnie "Overtime" w kolejnej walce zmierzy się z aktualnym mistrzem kategorii półciężkiej, Jonem Jonesem.

Faworyzowany Johnny Walker, który przez wiele osób wymieniany był jako jeden z kolejnych pretendentów do mistrzostwa UFC, poniósł pierwszą porażkę w organizacji UFC. Była to też jego pierwsza przegrana od ponad trzech lat. W ostatnich starciach Brazylijczyk w 36 sekund znokautował Mishę Cirkunova, w 15 sekund skończył Justina Ledeta, a w niecałe dwie minuty odprawił Khalila Rountree.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy Corey Anderson w kolejnej walce powinien zmierzyć się z Jonem Jonesem?