Puchar UEM wyścigów motocyklowych

W dniach 13-15 czerwca 2008 r. w Rijece (Chorwacja), przy sprzyjających warunkach pogodowych, rozegrana została druga w tym sezonie runda Pucharu UEM wyścigów motocyklowych.

Paweł Świder

Paweł Szkopek potwierdził swoje wysokie umiejętności mijając linię mety niedzielnego wyścigu na pierwszej pozycji. Na kolejnych miejscach uplasowali się Włoch Michele Conti oraz Słoweniec Bostjan Skubic.

Pozostali Polacy również zdobyli ważne punkty do klasyfikacji zajmując odpowiednio miejsca: Marcin Walkowiak -7, Marek Szkopek - 8.

Sukces w Rijece pozwolił Pawłowi Szkopkowi objąć pozycję lidera Pucharu UEM w klasie Stocksport 1000 po dwóch rundach z 45 punktami. Kolejny zawodnik w klasyfikacji generalnej Włoch Andrea Liberini traci do Polaka już 19 punktów. Marek Szkopek zajmuje 4 miejsce z 21 punktami, tracąc 4 punkty do wyprzedzającego go Szweda Pera Bjorka. Natomiast Marcin Walkowiak z 9 punktami sklasyfikowany jest na 11 pozycji.

Następne zawody odbędą się w Karlskoga (Szwecja) w dniach 26-27 lipca 2008 r. Poprzedzająca te zawody runda, która miała zostać rozegrana w Moście (Czechy) została odwołana.