WSbR: Oliver Rowland pierwszym liderem FR 3.5

Brytyjski kierowca Oliver Rowland stając dwukrotnie na podium podczas zawodów w Aragonii zapewnił sobie pozycję lidera klasyfikacji generalnej cyklu Formuły Renault 3.5 po inauguracyjnym weekendzie.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwszy wyścig w słonecznej Aragonii zakończył się dubletem kierowców Fortec Motorsports. Mimo iż jako pierwszy na metę wpadł Meindert van Buuren, to sędziowie ukarali Holendra karą 20 sekund za falstart przez co ostatecznie ukończył on zawody na piątej pozycji. Skorzystał na tym Oliver Rowland. [ad=rectangle] 22-latek z Wielkiej Brytanii został zwycięzcą wyścigu przed swoim partnerem z zespołu Jazemanem Jaafarem. Malezyjczyk miał z kolei nieco ponad dwie sekundy przewagi nad trzecim Deanem Stonemanem.

Czwarty był zdobywca pole position Matthieu Vaxiviere, który po walce w pierwszym zakręcie z van Buurenem spadł na piątą lokatę. Do mety udało mu się odrobić jedną pozycję.

W niedzielnym wyścigu Vaxiviere okazał się już najlepszy. Francuz świetnym atakiem na przedostatnim okrążeniu minął Nycka de Vriesaa, który startował z pole position. Na trzeciej pozycji uplasował się Rowland, który obronił tym samym prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Pierwsze punkty wywalczył także znany z Formuły 1, Roberto Merhi. Hiszpan z powodu awarii bolidu nie ukończył sobotniego wyścigu. W niedzielę finiszował na 9. pozycji. Podczas kolejnego weekendu może go zabraknąć w stawce FR 3.5 jeśli zespół Manor Marussia wystawi go do zawodów o GP Monako, które odbędą się na słynnym torze w ten sam weekend 24 maja.

Czołówka 1. wyścigu w Aragonii: 1. Oliver Rowland (Fortec) 2. Jazeman Jaafar (Fortec) +2,117 3. Dean Stoneman (DAMS) +4,755 4. Matthieu Vaxiviere (Lotus) +7,081 5. Meindert van Buuren (Lotus) +16,394

Czołówka 2. wyścigu w Aragonii: 1. Matthieu Vaxiviere (Lotus)  2. Nyck de Vries (DAMS) +3,459 3. Oliver Rowland (Fortec) +9,926 4. Tio Ellinas (Strakka) +20,518 5. Tom Dillmann (Carlin) +26,285