GP2: Lynn najlepszy w drugim wyścigu. Poważny wypadek Giovinazziego

Alex Lynn z zespołu DAMS okazał się najlepszy podcza drugiej gonitwy GP2 na torze w Barcelonie. Drugie miejsce na podium zajął Pierre Gasly, który został nowym liderem serii.

Rafał Lichowicz

Sprinterski wyścig GP2 zakończył za samochodem bezpieczeństwa po wypadku Antonio Giovinazziego, który zderzył się z Seanem Gelaelem na 22 okrążeniu. Włoch z dużą prędkością uderzył bokiem w barierę ochronną i miał problem, by wyjść z bolidu o własnych siłach.

Na metę jako pierwszy wjechał Alex Lynn, który po starcie z trzeciego pola i świetnym rozegraniu pierwszego okrążenia awansował na pozycję lidera. Drugie miejsce zajął Pierre Gasly, który awansował aż o cztery miejsca w porównaniu do pozycji na starcie.

Trzecie miejsce zajął Jordan King, który stanął w pierwszej linii z Raffaele Marciello. Włoch nie potrafił wykorzystać pole position i do mety dojechał dopiero na piątej pozycji. Na trasie wyprzedził go również Artem Markelov.

Po pierwszej rundzie w Hiszpanii liderem serii jest Pierre Gasly (31 pkt.) przed Alexem Lynnem (27 pkt.) i zwycięzcą sobotniego wyścigu Normanem Nato (27 pkt.).

Druga runda GP2 sezonu 2016 odbędzie się na słynnej ulicznej pętli w Monte Carlo podczas GP Monako (27-28 maj).