F4: Schumacher wraca na podium mistrzostw

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP /  /
AFP / /

Syn legendarnego kierowcy F1, Mick Schumacher zaliczył kolejny udany weekend we włoskiej serii Formuły 4. 17-latek wygrał trzeci wyścig w sezonie i wywalczył trzecie pole position.

W tym artykule dowiesz się o:

Młodzi kierowcy startując w włoskiej edycji F4 rywalizowali w ubiegły weekend na popularnym torze Imola. Po absencji w drugiej rundzie mistrzostw na torze Adria, na starcie stawił się również Mick Schumacher.

17-latek szybko zaznaczył swoją obecność zajmując 2. miejsce w pierwszym wyścigu i notując najlepszy czas okrążenia. W drugiej gonitwie Schumacher nie miał sobie równych i zwyciężył po starcie z pole position. W ostatnim wyścigu Niemiec zajął 6. miejsce.

Po trzech imprezach obecnego sezonu Schumacher junior mimo obecności na 2 z 3 rund zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców ze stratą 43 punktów do lidera Marcosa Sieberta.

Mick Schumacher jest także uczestnikiem cyklu niemieckiej F4, gdzie po dwóch rundach również zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

{"id":"","title":""}