Formuła V8 3.5: Janosz zapunktował w nowym cyklu

Awans o cztery pozycje w porównaniu do pozycji na starcie dał Arturowi Janoszowi debiutanckie punkty podczas gościnnego występu w serii Formuły V8 3.5.

Rafał Lichowicz
Materiały prasowe

Artur Janosz który ukończył sobotni wyścig na 12. miejscu, ruszał do niedzielnych zawodów z trzynastego pola. Na dystansie 23 okrążeń kierowca RP Motorsport odrobił cztery pozycje i do mety dojechał z dziewiątym czasem.

23-latek z Pszczyny zdobył w ten sposób swoje debiutanckie dwa punkty podczas gościnnego startu w zawodach należących dawniej do cyklu World Series by Renault.

Już w przyszły weekend Artur Janosz wróci do swoich obowiązków jako kierowca serii GP3 podczas weekendu z GP Austrii na torze Red Bull Ring.

Zwycięzcą niedzielnego wyścigu F3.5 V8 został Louis Delétraz, który odniósł swoje drugie zwycięstwo w sezonie i umocnił się na 2. pozycji w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Lider cyklu Tom Dillmann był szósty. Francuz podczas domowego weekendu po raz pierwszy w tym sezonie nie stanął na podium w ani jednym wyścigu.