GP3: Aitken wygrał pierwszy raz. Janosz blisko punktów

Jack Aitken z zespołu Arden International odniósł zasłużone i pierwsze zwycięstwo w GP3 podczas sprinterskiego wyścigu na torze w Spa. Tuż za punktowaną ósemką wyścig ukończył Artur Janosz.

Rafał Lichowicz
Materiały prasowe

Jack Aitken startujący do niedzielnego wyścigu GP3  z czwartego pola objął prowadzenie już na drugim okrążeniu i nie oddał go do samej mety. Dla 20-letniego Brytyjczyka to pierwsze zwycięstwo w debiutanckim sezonie.

Na drugiej pozycji finiszował Włoch Antonio Fuoco, który umocnił się dzięki temu na pozycji wicelidera klasyfikacji generalnej cyklu. Na najniższym stopniu podium niedzielnego wyścigu w Belgii stanął Amerykanin Santino Ferrucci.

Szóste miejsce w sprinterskim wyścigu zdobył Charles Leclerc, który triumfował w sobotę w głównych zawodach. Kierowca z Monako prowadzący w walce o tytuł, po weekendzie w Belgii ma już 22 punkty przewagi nad drugim Fuoco i 36 nad trzecim Alexem Albonem.

Cztery pozycję w porównaniu do sobotniego występu zyskał Artur Janosz. Polak w niedzielnym wyścigu finiszował 9. ze stratą niecałych dwóch sekund do ostatniej punktowanej pozycji, którą zajął Nyck de Vries.

Do zakończenia sezonu GP3 pozostały trzy rundy we Włoszech (Monza), Malezji (Sepang) i Abu Zabi (Yas Marina).