Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP /  / Mick Schumamcher
AFP / / Mick Schumamcher

Mick Schumacher w sobotę na torze Hockenheim zapewnił sobie tytuł wicemistrzowski w niemieckiej edycji Formuły 4. Niemiec wciąż może jednak zakończyć sezon z tytułem innej serii.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszym wyścigu podczas weekendu F4 na słynnym torze w Hockenheim Mick Schumacher zajął szóste miejsce, co zapewniło mu drugą lokatę na koniec sezonu. Jednocześnie ze zdobycia tytułu mógł cieszyć się zwycięzca zawodów Joey Mawson.

Dla 17-letniego Schumachera obecny sezon był znacznie bardziej udany niż poprzedni. W swoim debiucie w 2015 roku wygrał jeden wyścig, kończąc mistrzostwa na 10. miejscu. W drodze po tytuł wicemistrzowski w obecnym sezonie wygrał cztery wyścigi i zdobył cztery pole position.

Pod koniec października Mick Schumacher stanie przed kolejną szansą zdobycia tytułu w F4. Niemiec walczy bowiem w tym sezonie na dwóch frontach - w Niemczech i Włoszech. Przed ostatnią rundą włoskiej edycji mistrzostw traci 25 punktów do lidera.

Zgodnie z zapowiedziami syn wielokrotnego mistrza świata F1 Michaela Schumachera w przyszłym roku powinien ścigać się na torach Formuły 3.