Formuła 2: szalony wyścig w Bahrajnie! Ryzykowna taktyka zwycięzcy

Charles Leclerc z zespołu Prema Racing zwyciężył w sprinterskim wyścigu F2 w Bahrajnie po wyprzedzeniu rywali na ostatnim okrążeniu! Kierowca z Monako został nowym liderem cyklu.

Rafał Lichowicz
Niedzielny wyścig w Bahrajnie liczył sobie ledwie 23 okrążenia. Charles Leclerc zdecydował się na późny pit stop po upływie ponad połowy wyścigu, aby do samej mety walczyć o zwycięstwo.

19-latek z Monako po zmianie opon wrócił na tor poza pierwszą dziesiątką. Tempo jakie prezentował pozwoliło mu jednak z łatwością mijać kolejnych rywali.

Do pierwszej trójki awansował przed finałowym okrążeniem. Na nim poradził sobie najpierw z Oliverem Rolandem, a następnie Lucą Ghiotto, by odnieść spektakularne zwycięstwo.

Drugi na mecie Ghiotto wyprzedził trzeciego Rolanda ledwie okrążenie wcześniej. Włoch i Francuz walczyli wówczas o pozycję lidera, dopiero później uznając wyższość Leclerka.

Po pierwszej rundzie sezonu w Bahrajnie Leclerc prowadzi w klasyfikacji kierowców z przewagą ośmiu punktów nad Artjomem Markiełowem. Rosjanin, który wygrał w sobotę główny wyścig, w niedzielę finiszował na 8. miejscu. Trzeci ze stratą 16 punktów jest Rowland.

Czy Charles Leclerc zostanie w tym sezonie mistrzem F2?