Superleague Formula: Bourdais zgarnął 100 tys. euro!

Wyrzucony z Toro Rosso Sebastien Bourdais wyśmienicie zadebiutował w cyklu Superleague Formula. Francuz wygrał 5-okrążeniowy wyścig finałowy na torze Estoril i zgarnął nagrodę w wysokości 100 tys. euro.

W pierwszym wyścigu Bourdais, który startuje w barwach Sevilla FC SF Racing Team, zajął 11. miejsce. W drugim stanął na najniższym stopniu podium. W Super Finale, w którym wzięło udział sześciu najlepszych kierowców Francuz wyprzedził Estebana Guerrieri oraz Adriana Vallesa.

- Miło jest wrócić na podium. Ten weekend był dla nas jak kolejka górska. Rozpoczęliśmy powoli, ale podnosiliśmy prędkość i zakończyliśmy weekend mocnym akcentem. Te mistrzostwa są bardzo dobre, jest wielu szybkich kierowców, którzy korzystają z tych samych samochodów, co czyni rywalizację bardzo wymagającą - powiedział Bourdais.

Superleague Formula to seria, która powstała w 2008 roku, a jej celem jest połączenie wyścigów samochodowych i piłki nożnej. Bolidy sponsorowane są przez znane światowe drużyny piłkarskie.