Baraże do Mistrzostw Świata: Francja bliska celu, Nowa Zelandia jedzie do RPA

Nowa Zelandia jako pierwsza z ekip walczących w barażach zapewniła sobie prawo startu na przyszłorocznym mundialu. Bliscy osiągnięcia celu są Francuzi, którzy ograli w Dublinie Irlandię.

Agnieszka Kiołbasa

W pierwszym sobotnim spotkaniu barażowym pomiędzy drużynami z Europy Rosjanie pokonali Słoweńców 2:1. Wydawało się, że zwycięstwo podopiecznych Guusa Hiddinka będzie pewniejsze. Do 88 minuty gospodarze prowadzili bowiem z rywalem 2:0. Na 120 sekund przed końcem tego pojedynku rozmiar porażki zmniejszył rezerwowy Pecnik i sprawa awansu przed rewanżem jest jak najbardziej otwarta.

Atutu własnego boiska nie wykorzystali Grecy. Piłkarze Otto Rehhagela bezbramkowo zremisowali z Ukrainą i to nie oni są faworytem do występów na boiskach RPA.

Nie zawiedli Francuzi. Zespół Raymonda Domenecha długo nie potrafił rozmontować świetnie zorganizowanej defensywy Irlandii. Udało się w 72 minucie, kiedy to piłka po strzale Nicolasa Anelki odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do bramki. Ten gol znacznie przybliżył Francję do przyszłorocznych Mistrzostw Świata.

Zgodnie z przewidywaniami swój mecz wygrali Portugalczycy. Trafienie Bruno Alvesa pozwala im realnie myśleć o wyjeździe do Afryki.

Walizki mogą już pakować piłkarze Nowej Zelandii. Po bezbramkowym remisie w pierwszym meczu ekipa ze strefy Oceanii pokonała u siebie Bahrajn 1:0.