El. do MŚ 2010: Kazachstan rozgromił Andorę

Reprezentacja Kazachstanu rozbiła Andorę 3:0 i tym samym jest pierwszym liderem 6. grupy eliminacji do Mistrzostw Świata 2010. Gospodarze wszystkie bramki strzelili już w pierwszej połowie, a po zmianie stron już spokojnie kontrolowali przebieg gry.

Adam Kiołbasa

Prowadzenie gospodarzom dał już w 14. minucie Sergiej Ostapienko. Ten sam zawodnik w 30. podwyższył na 2:0, a w samej końcówce pierwszej odsłony wynik starcia na 3:0 ustalił Roman Uzdenow.

We wspomnianej już 6. grupie znajdują się ponadto reprezentacje: Chorwacji, Anglii, Ukrainy oraz Białorusi.

Kazachstan - Andora 3:0 (3:0)
1:0 - Ostapienko 14’
2:0 - Ostapienko 30’
3:0 - Uzdenow 45’

Kazachstan: David Łorija, Aleksandr Kuczma, Samat Smakow, Rusłan Bałtijew, Farhadbek Irizmietow, Kajrat Nurdałletow, Sergiej Łarin (68’ Andrej Karpowicz), Uługbek Asanbajew (78’ Maksat Bajżanow), Nurboł Żumaskalijew, Sergiej Ostapienko, Roman Uzdenow (63’ Dmitrij Bjakow).

Andora: Jose Moreira Gomes, Jose Ayala (15’ Jordi Escura), Marc Bernaus, Txema, Toni Lima, Ildefons Lima, Juan Carlos Toscano (72’ Antoni Sivera Peris), Marc Pujol (82’ Alex Somoza), Fernando Silva, Xavi Andorra, Marcio Vieira

Sędzia: Wiaczesław Banari (Mołdawia).