Kw. MŚ 2010: Bez bramek w Japonii, podział punktów w Iranie

Mecze w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2010 w strefie azjatyckiej zakończyły się bez większych niespodzianek. W najciekawszym spotkaniu Japonia bezbramkowo zremisowała z Australią, natomiast Iran podzielił się punktami z Koreą Południową (1:1). Wszystkie reprezentacje mają za sobą po cztery mecze.

Adam Kiołbasa

Grupa 1:

W starciu lidera z wiceliderem kibice nie doczekali się bramek, co oznacza, że nadal liderem grupy 1 pozostaje Australia, która z dziesięcioma punktami na koncie o dwa wyprzedza drugą Japonię. Bahrajn natomiast dzięki bramce z 90. minuty Abdulrahmana pokonał na wyjeździe Uzbekistan i ma na swoim koncie cztery oczka, dzięki czemu awansował na trzecie miejsce. Pauzujący Katar jest czwarty, a Uzbekistan zamyka stawkę.

Japonia - Australia 0:0

Uzbekistan - Bahrajn 0:1 (0:0)
0:1 - Abdulrahman 90'

Grupa 2:

W jednym z ciekawszych meczów Korea Północna okazała się lepsza od Arabii Saudyjskiej, z którą wygrała dzięki trafieniu Guka i awansowała na drugie miejsce w tabeli. Goście pozostali czwarci. Remis 1:1 pozwolił Korei Południowej utrzymać pozycję lidera, ale o wywalczenie punktu w konfrontacji z trzecim Iranem nie było łatwo, bowiem dopiero w 81. minucie zapewnił go przyjezdnym Park. Pauzowały Zjednoczone Emiraty Arabskie, które zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Korea Północna - Arabia Saudyjska 1:0 (1:0)