Kw. MŚ 2010: Zwycięstwo Irlandii i Irlandii Północnej

Zarówno Irlandia, jak i Irlandia Północna wygrały swoje mecze. O ile pierwsza z reprezentacji miała poważne problemy z Gruzją, o tyle już druga nie dała żadnych szans San Marino, aplikując swojemu przeciwnikowi trzy bramki i nie tracąc żadnej. Do niespodzianki doszło na Malcie, gdzie miejscowi zdołali bezbramkowo zremisować z Albanią.

W tym artykule dowiesz się o:

Grupa 1:

Mająca szanse na objęcie prowadzenia w grupie 1 Albania, tylko bezbramkowo zremisowała na wyjeździe ze słabiutką Maltą, przez co zajmuje dopiero trzecie miejsce w grupie. Co prawda goście znajdują się przed Portugalią, ale mają na swoim koncie o jedno rozegrane starcie więcej.

Malta - Albania 0:0

Żółte kartki: Abolli, Vrapi, Lila (Albania).

Grupa 3:

Żadnych problemów z pokonaniem San Marino nie miała Irlandia Północna, która zaaplikowała swojemu przeciwnikowi aż trzy bramki, a nie straciła żadnej. Goście objęli prowadzenie już w 6. minucie za sprawą McAuleya, a w 32. McCann podwyższył na 2:0. Po zmianie stron gola zdobył jeszcze Brunt, a od 71. gospodarze grali w dziesiątkę, kiedy to czerwoną kartkę zobaczył Marani. Tym samym Wyspiarze u boku Polski, Słowenii i Czechów z siedmioma punktami na koncie zajmują drugie miejsce w grupie, a będąca liderem Słowacja ma o oczko więcej.

San Marino - Irlandia Północna 0:3 (0:2)

0:1 - McAuley 6'

0:2 - McCann 32'

0:3 - Brunt 64'

Żółte kartki: MUccioli (San Marino) oraz Lafferty, McCartney (Irlandia Pn.).

Czerwona kartka: Marani 71' (San Marino).

Grupa 8:

Długo pachniało sensacją w pojedynku Irlandii z Gruzją, bowiem podopieczni Hectora Raula Cupera prowadzili 1:0 po trafieniu z 2. minuty Iaszwiliego. Ostatecznie jednak gracze Giovanni Trapattoniego zwyciężyli 2:1, dzięki bramkom z 74. i 79. Robbiego Keana. Pierwszy z goli padł z rzutu karnego. Tym samym popularne Koniczyny u boku Włochów mają na swoim koncie dziesięć punktów i są na czele tabeli.

Irlandia - Gruzja 2:1 (0:1)

0:1 - Iaszwili 2'

1:1 - R. Keane (k.) 74'

2:1 - R. Keana 79'

Żółe kartki: Andrews (Irlandia) oraz Mentaszaszwili, Lobjanidze, Kvirkvelia, Kobiaszwili, Khizaszwili (Gruzja).