Podsumowanie meczów el. do MŚ 2010 w strefie CONMEBOL: Brazylia na MŚ

Reprezentacja Brazylii pokonując na wyjeździe Argentynę zapewniła sobie awans do Mistrzostw Świata 2010 i tym samym była siódmym zespołem, który to uczynił. Canarinhos pokonali na wyjeździe Argentynę 3:1, a że porażki doznał Ekwador, to już teraz mogą się cieszyć z osiągnięcia zamierzonego celu.

W tym artykule dowiesz się o:

Cztery pierwsze zespoły bezpośrednio pojadą na mundial, a piąty zagra w barażach z czwartą ekipą ze strefy CONCACAF.

Argentyna - Brazylia 1:3 (0:2)

0:1 - Luisao 24'

0:2 - Luis Fabiano 30'

1:2 - Datolo 66'

1:3 - Luis Fabiano 68'

Popularne Kanarki nie były faworytem w pojedynku z drużyną prowadzoną przez Diego Maradonę, ale podopieczni Carlosa Dungi po raz kolejny udowodnili, że aktualnie znajdują się w bardzo wysokiej dyspozycji. Prowadzenie Brazylii już w 24. minucie dał Luisao, a po 360 sekundach na 2:0 podwyższył niezawodny Luis Fabiano. Albicelestes odpowiedzieli w 66. bramką Jesusa Datolo, ale po chwili wynik pojedynku na 3:1 ustalił Luis Fabiano.

Paragwaj - Boliwia 1:0 (1:0)

1:0 - Cabanas (k) 45'

Bardzo ważne zwycięstwo odniósł Paragwaj. Co prawda gospodarze mieli sporo szczęścia, że zgarnęli całą pulę dzięki bramce z rzutu karnego Salvadora Cabanasa, ale z przebiegu całego meczu to właśnie oni byli lepszym zespołem.

Peru - Urugwaj 1:0 (0:0)

1:0 - Rengifo 86'

Grający na co dzień dla Lecha Poznań Hernan Rengifo dał reprezentacji Peru trzy punkty w konfrontacji z Urugwajem i tym samym gospodarze sprawili swoim fanom niespodziankę, bo póki co w tych eliminacjach regularnie zawodzili.

Kolumbia - Ekwador 2:0 (0:0)

1:0 - Martinez 81'

2:0 - Gutierrez 94'

Kolumbia awansowała na 5. miejsce oznaczające strefę barażów. Gospodarze dzięki bramkom Jacksona Martineza i Teofilo Gutierreza pokonali swojego najgroźniejszego rywala w walce o wspomnianą lokatę i co najważniejsze mają nawet szanse na wyprzedzenie czwartej Argentyny.

Chile - Wenezuela 2:2 (0:1)

1:0 - Arturo Vidal 10'

1:1 - Giancarlo Maldon 33'

1:2 - Manuel Rey 45'

2:2 - Rodrigo Millar 52'

Chile tylko zremisowało 2:2 z Wenezuelą, ale pomimo to jest coraz bliżej zapewnienia sobie awansu do Mistrzostw Świata. Gospodarze już w 10. minucie dzięki Arturo Vidalowi objęli prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą dwukrotnie trafiali goście, a mowa tu o Giancarlo Maldonie i Manuelu Reyi. Ostatecznie gospodarzom dał punkt gol Rodrigo Millara.