El. do MŚ 2010: Bahrajn zagra w barażach z Nową Zelandią

Reprezentacja Bahrajnu będzie miała okazję powalczyć o grę w Mistrzostwach Świata 2010. Po bezbramkowym remisie na własnym terenie z Arabią Saudyjską, tym razem już na boisku rywala zdołała zremisować 2:2 i zakwalifikowała się do fazy finałowej Play off.

Adam Kiołbasa

Samo spotkanie było bardzo emocjonujące. W 13. minucie prowadzenie gospodarzom dał Al.-Shamrani, ale jeszcze przed przerwą do wyrównania zdołał doprowadzić Okwunwanne.

Po zmianie stron bardzo długo nie padały bramki, a kiedy już w 89. Arabia Saudyjska objęła prowadzenie dzięki Montashariemu, to kibice zgromadzeni na stadionie byli już przekonani, że to ich ulubieńcom przyjdzie się zmierzyć z Nową Zelandia. Ostatecznie stało się inaczej, bo po chwili awans Bahrajnowi zapewnił Latif.

Arabia Saudyjska - Bahrajn 2:2 (1:1)
1:0 - Al-Shamrani 13'
1:1 - Okwunwanne 42'
2:1 - Montashari 89'
2:2 - Latif 90'
Pierwszy mecz: 0:0; awans: Bahrajn.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.