Mundial 2018. Ogromne rozczarowanie. Kasper Schmeichel załamany po porażce z Chorwatami

Kasper Schmeichel obronił trzy rzuty karne, Duńczycy dominowali w drugiej połowie nad Chorwatami, ale po serii jedenastek odpadli z MŚ 2018 w 1/8 finału. - To dla nas ogromne rozczarowanie - komentował Schmeichel.

Marcin Górczyński
Kasper Schmeichel PAP/EPA / ETIENNE LAURENT / Na zdjęciu: Kasper Schmeichel
Gdyby w 116. minucie Luka Modrić wykorzystał karnego, nikt nie miałby pretensji do Kaspera Schmeichela. Duńczyk wyczuł jednak intencję Chorwata, doprowadził do serii karnych, w których odbił dwa strzały. Sam golkiper nie mógł uwierzyć, że nie wystarczyło to do ćwierćfinału.

W rozmowie z "bt.dk" nie ukrywał rozgoryczenia: - Te obrony to gó**o. Nie wiem nawet, co powiedzieć. Jestem załamany. Włożyliśmy w ten mecz wiele sił i nic z tego nie mamy. Byliśmy blisko spełnienia marzeń. Myślę, że byliśmy lepsi - zakończył Schmeichel.

W serii jedenastek przebił go Danijel Subasić. Chorwat odbił uderzenia Lasse Schone, Nicolaia Jorgensena i największej gwiazdy, Christiana Eriksena. - Nasi trzej najpewniejsi egzekutorzy zmarnowali karnego. Żal mi Kaspra i zespołu. Takie historie zdarzają się w konkursie jedenastek, futbol bywa brutalny - komentował trener Age Hareide.

Duńczycy pakują się i jadą do domu, w regulaminowym czasie zremisowali 1:1, w karnych przegrali 2:3.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Chorwacja - Dania 1:1 (k. 3:2): seria rzutów karnych (TVP Sport) Mundial 2018. Chorwacja - Dania 1:1 (k. 3:2): seria rzutów karnych (TVP Sport)