Lara Gut wygrała w Sankt Moritz, Kjetil Jansrud najlepszy w Kitzbuehel

Lara Gut wygrała zjazd kobiet w Sankt Moritz. Mężczyźni o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata walczyli w Kitzbuehel, gdzie najlepszy był Kjetil Jansrud.

Piotr Ziemka

Lara Gut odniosła dwunaste zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Drugą pozycję zajęła Anna Fenninger. Trzecia była Węgierka Edit Miklos, która po raz pierwszy stanęła na podium zmagań PŚ. Na osiemnastym miejscu sklasyfikowana została Tina Maze (liderka "generalki"), na 23. Lindsey Vonn (prowadząca w punktacji obejmującej zjazdy), a na 53. Karolina Chrapek (jedyna reprezentantka Polski).

Zjazd mężczyzn w Kitzbuehel kilka razy był przekładany z powodu mgły. Rywalizację udało się przeprowadzić, choć na krótszej trasie niż planowano. Zwyciężył Kjetil Jansrud. Drugi był triumfator zjazdu w Kitzbuehel z 2013 roku - Dominik Paris. Na trzeciej pozycji uplasował się Guillermo Fayed. W czołowej trójce zabrakło więc Austriaków. Najlepiej z gospodarzy spisał się czwarty w klasyfikacji Georg Streitberger.