Alpejski Puchar Świata: Alexis Pinturault wygrał kombinację w Santa Caterinie

Alexis Pinturault wygrał w Santa Caterinie kombinację zaliczaną do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.

Piotr Ziemka
Po pierwszej części kombinacji prowadził Aleksander Aamodt Kilde, który uzyskał czas 1:32.65. Drugi rezultat w supergigancie miał Marcel Hirscher (1:33.44), a trzeci - Alexis Pinturault (1:33.49). Wszyscy ci narciarze pozostali w czołowej trójce do końca. Zwyciężył Francuz. Drugą pozycję zachował Austriak. Natomiast Norweg zajął trzecią lokatę.

W slalomie najlepiej spisał się Pinturault (46.22). Hirscher był w tej części zmagań czwarty, a Kilde - trzynasty. Z 29. miejsca po supergigancie na szóste w ostatecznej klasyfikacji awansował Erik Read. Lepiej od Kanadyjczyka w slalomie spisał się jedynie Pinturault. Na 39. pozycji został sklasyfikowany Maciej Bydliński. Na starcie stanęło 68 zawodników. 25 z nich nie ukończyło supergiganta.

Hirscher pozostał liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Slalomu nie ukończył Kjetil Jansrud, który nadal jest drugi w "generalce". Na trzecie miejsce awansował Pinturault.