Hannes Reichelt najlepszy w ostatnim supergigancie Pucharu Świata 2016/2017

Hannes Reichelt wygrał w Aspen ostatni supergigant zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2016/2017 w narciarstwie alpejskim.

W tym artykule dowiesz się o:

36-letni Hannes Reichelt uzyskał czas 1:08.22. To dla niego trzynaste zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął triumfator środowego zjazdu w Aspen - Dominik Paris (1:08.33). Na trzecim stopniu podium stanęło dwóch zawodników: Mauro Caviezel i Aleksander Aamodt Kilde (1:08.55).

Dziewiąty był Kjetil Jansrud, który zdobył małą Kryształową Kulę za wygranie klasyfikacji łącznej PŚ obejmującej rezultaty z supergigantów. Na drugiej pozycji w tym rankingu uplasował się Reichelt.

W piątek w Aspen odbędą się zawody drużynowe. W sobotę kobiety wezmą udział w slalomie. Mężczyźni wystąpią wtedy w slalomie gigancie.