Alpejski PŚ: Aksel Lund Svindal wygrał supergigant w Kitzbuehel

Zwycięstwem Aksela Lunda Svindala zakończył się zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata supergigant w Kitzbuehel. Oprócz Norwega na podium stanęli Kjetil Jansrud i Matthias Mayer.

Łukasz Witczyk
Aksel Lund Svindal Getty Images / Alexis Boichard/Agence Zoom / Stringer / Na zdjęciu: Aksel Lund Svindal
35-latek nie dał rywalom szans. Na stoku w Kitzbuehel Aksel Lund Svindal czuł się jak ryba w wodzie, choć dwa lata temu zanotował tam koszmarnie wyglądający upadek. Na mecie miał pół sekund przewagi nad swoim rodakiem, Kjetilem Jansrudem. Był to sygnał, że Norwegowie przed igrzyskami olimpijskimi są w wysokiej formie.

Na najniższym stopniu podium stanął Matthias Mayer. Austriak do zwycięzcy stracił 0,56 sek. O pechu może mówić Hannes Reichelt, który trzecią lokatę przegrał z kolegą z reprezentacji zaledwie o jedną setną sekundy.

Na 5. miejscu sklasyfikowany został jedyny Polak w stawce, Paweł Babicki. Do Svindala stracił 7,19 sek. Wyprzedził tylko reprezentanta Boliwii, Simona Breitfussa Kammerlandera.