Alpejski PŚ: kolejne zwycięstwo fenomenalnej Amerykanki

Mikaela Shiffrin odniosła kolejne zwycięstwo w zawodach alpejskiego PŚ. Amerykanka okazała się najlepsza w supergigancie w Sankt Moritz i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Adrian Nuckowski
Mikaela Shiffrin Getty Images / Christophe Pallot / Na zdjęciu: Mikaela Shiffrin
Mikaela Shiffrin fenomenalnie przejechała w szczególności techniczne odcinki trasy Eniadina i po raz drugi w karierze mogła cieszyć się z wygranej w supergigancie. Przed tygodniem najlepsza okazała się w tej konkurencji w Lake Louise.

Drugą pozycję w sobotnich zmaganiach zajęła Lara Gut-Behrami, która uzyskała gorszy czas od Amerykanki o 0,28 s. Dla reprezentantki Szwajcarii to 46. w karierze podium w zawodach PŚ.

Czołową trójkę uzupełniła brązowa medalistka IO w Pjongczang w tej konkurencji, Tina Weirather, tracąc do zwyciężczyni 0,42 s. Zawodniczka z Liechtensteinu powtórzyła swoje osiągnięcie z zeszłorocznego supergiganta w Sankt Moritz, kiedy to również stanęła na najniższym stopniu podium.

Zawodów nie ukończyła m.in dwukrotna medalistka IO w tej konkurencji (złoty medal w Soczi 2014, srebrny medal w Pjongczang 2018), Austriaczka Anna Veith.

Jedyna reprezentantka Polski startująca w PŚ, Maryna Gąsienica-Daniel, ukończyła rywalizację na 32. pozycji.

Mikaela Shiffrin awansowała również na czwartą pozycję w klasyfikacji wszech czasów, jeśli chodzi o liczbę wygranych w PŚ. Ma już ich na koncie 47 i brakuje jej ośmiu triumfów do wyrównania osiągnięcia trzeciej w tym rankingu, Szwajcarki Vreni Schneider (55 zwycięstw).