Alpejski PŚ: Josef Ferstl powtórzył osiągnięcie swojego ojca i wygrał w Kitzbuehel

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christophe Pallot / Na zdjęciu: Josef Ferstl
Getty Images / Christophe Pallot / Na zdjęciu: Josef Ferstl

Josef Ferstl wygrał supergigant alpejskiego PŚ w Kitzbuehel, powtarzając wyczyn swojego ojca, który w przeszłości także triumfował na słynnej trasie Streif.

W tym artykule dowiesz się o:

30-letni alpejczyk, rozpoczynający niedzielną rywalizację, przejechał trasę bez większych błędów i czas jaki uzyskał, okazał się w ostatecznym rozrachunku najlepszy spośród wszystkich startujących zawodników. Josef Ferstl po raz drugi w karierze stanął na najwyższym stopniu podium. W 1978 oraz 1979 r. na tym stoku zjazd alpejskiego PŚ wygrywał także jego ojciec "Sepp" Ferstl.

Drugie miejsce zajął Johan Clarey, dla którego było to piąte "pudło" w historii jego startów w zawodach PŚ. Trzecią pozycję zajął zwycięzca piątkowego zjazdu Dominik Paris, który po raz trzeci obecnej zimy ukończył zmagania w tej konkurencji w czołowej trójce.

Na starcie zabrakło reprezentantów Polski.

W najbliższy weekend (2-3 stycznia) alpejczycy rywalizować będą w Garmisch-Partenkirchen, gdzie zaplanowano zjazd oraz slalom gigant.