Alpejskie MŚ: Alexis Pinturault mistrzem świata w ostatniej kombinacji

Alexis Pinturault wywalczył złoty medal w kombinacji alpejskich MŚ rozgrywanych w szwedzkim Aare. Dla Francuza to trzeci krążek w karierze na imprezie tej rangi.

Adrian Nuckowski
Alexis Pinturault Getty Images / Christophe Pallot/Agence Zoom / Na zdjęciu: Alexis Pinturault
27-letni alpejczyk po zjeździe zajmował 24. miejsce, ze stratą 1,52 s. do prowadzącego na tym etapie rywalizacji Włocha, Dominika Parisa. Francuz na trasie slalomu uzyskał drugi czas i nie został już poprawiony przez żadnego z jadących po nim zawodników. Alexis Pinturault wywalczył swój trzeci krążek MŚ. W 2015 r. był brązowym medalistą w slalomie gigancie, a dwa lata później wraz z kolegami cieszył się ze zwycięstwa w zawodach drużynowych.

Dość niespodziewanie drugą pozycję zajął Stefan Hadalin. Słoweniec, z uwagi na 30. miejsce, zajęte na trasie zjazdu rozpoczynał popołudniowy slalom. 23-latek wykorzystał idealny stok i uzyskał najlepszy wynik drugiej konkurencji. Dla Hadalina to największe osiągnięcie w dotychczasowej karierze. Podium uzupełnił Marco Schwarz, który podobnie jak Słoweniec wywalczył swój pierwszy indywidualny krążek na mistrzowskiej imprezie.

Kombinacja była rozgrywana po raz ostatni na ważnej imprezie. Od sezonu 2019/2020 w jej miejsce mają pojawić się zawody w slalomie równoległym.