Alpejskie MŚ: kolejne złoto Marcela Hirschera w slalomie. Austriackie podium w Aare

Marcel Hirscher po raz trzeci w karierze został mistrzem świata w slalomie. Austriak okazał się najlepszy w ostatniej konkurencji MŚ i jest to dla niego drugi medal wywalczony podczas imprezy rozgrywanej w szwedzkim Aare.

Adrian Nuckowski
Marcel Hirscher PAP/EPA / VALDRIN XHEMAJ / Na zdjęciu: Marcel Hirscher
29-letni alpejczyk był zdecydowanym liderem na półmetku rywalizacji i przed startem drugiego przejazdu miał 1,35 s. przewagi nad prowadzącym swoim rodakiem Michaelem Mattem. W nim Marcel Hirscher uzyskał dopiero 25. czas, ale to wystarczyło mu do wywalczenia trzeciego w karierze złotego medalu mistrzostw świata w slalomie. Austriak triumfował w tej konkurencji w Schladming (2013 r.) oraz dwa lata temu w Sankt Moritz.

Pozostałe miejsca na podium zajęli jego reprezentacyjni koledzy. Drugą pozycję zajął wspomniany wcześniej brązowy medalista olimpijski z Pjongczangu w tej specjalności Matt, natomiast czołową trójkę uzupełnił Marco Schwarz, który w Aare stawał już na "pudle" zajmując trzecie miejsce w kombinacji i drugie w rywalizacji drużynowej.