Alpejski PŚ. Matthias Mayer odczarował Lake Louise. Austriak bezkonkurencyjny w supergigancie

Matthias Mayer odniósł zwycięstwo w supergigancie alpejskiego Pucharu Świata, rozgrywanym w kanadyjskim Lake Louise. 29-latek po raz pierwszy w karierze stanął na najwyższym stopniu podium w tej miejscowości.

Adrian Nuckowski
Matthias Mayer PAP/EPA / NICK DIDLICK / Na zdjęciu: Matthias Mayer
Aktualny mistrz olimpijski w tej konkurencji zdecydowanie najszybciej pokonał trasę supergiganta, uzyskując czas 1:31.40. Przed jego przejazdem wydawało się, że ze zwycięstwa cieszył się będzie Dominik Paris (1:31.80). Podobnie, jak dzień wcześniej Włoch musiał zadowolić się z zajęcia drugiej pozycji. Matthias Mayer triumfował w Lake Louise po raz pierwszy karierze. We wcześniejszych startach czterokrotnie stawał tam na podium, ale nigdy do tej pory nie udało mu się triumfować. Mayer awansował też na pozycję lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Na trzeciej pozycji ex aequo uplasowało się dwóch zawodników - Vincent Kriechmayr oraz Mauro Caviezel. Austriak zameldował się o jedną lokatę niżej niż przed rokiem, kiedy to w tej samej konkurencji, rozgrywanej na trasie Olympic był drugi. Szwajcar dla odmiany powtórzył swoje osiągnięcie z tamtych zawodów.

Niespodziewany zwycięzca sobotniego (30 listopada) zjazdu, Thomas Dressen ukończył zawody na dziesiątym miejscu.

Na starcie zabrakło reprezentantów Polski.