Alpejski PŚ. Matthias Mayer zwycięzcą kombinacji w Wengen. Pierwszy taki triumf mistrza olimpijskiego

Matthias Mayer wygrał kombinację alpejskiego Pucharu Świata, rozgrywaną w szwajcarskim Wengen. Dla Austriaka to siódmy w karierze triumf w zawodach tej rangi, ale pierwszy w tej specjalności.

Adrian Nuckowski
Matthias Mayer PAP/EPA / NICK DIDLICK / Na zdjęciu: Matthias Mayer
Dwukrotny mistrz olimpijski znakomicie spisał się na trasie skróconego zjazdu, gdzie zdecydowanie uzyskał najlepszy rezultat. Matthias Mayer wyprzedził w zjeździe drugiego na mecie Gillesa Roulina o 0,53 s. Zaskakujący był jednak jego czas w slalomie. Austriak uzyskał w nim czwarty czas, który pozwolił mu na odniesienie pierwszego w karierze zwycięstwa w kombinacji. Do tej pory Mayer święcił triumfy w zjeździe oraz supergigancie.

Drugą pozycję zajął zwycięzca pierwszej kombinacji tego sezonu, Alexis Pinturault. Francuz tracił po zjeździe do Mayera 1,68 s., ale po fenomenalnym w jego wykonaniu slalomie odrobił do niego niemal całą stratę. 29-latek stracił w ostatecznym rozrachunku do Austriaka zaledwie 0,07 s. Pinturault umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji kombinacji oraz został nowym liderem Pucharu Świata.

Podium uzupełnił jego rodak, Victor Muffat-Jeandet, dla którego było to już trzecie podium odniesienie w kombinacji w Wengen. Francuz wygrał tam bowiem w 2018 roku, a rok temu musial uznać wyższość Marco Schwarza

Na starcie zabrakło reprezentantów Polski. W sobotę (18 stycznia) alpejczycy rywalizować będą na trasie Lauberhorn, w jednym z najbardziej prestiżowych zjazdów w kalendarzu Pucharu Świata. Początek zaplanowano na 12:30.