Alpejski PŚ. Premierowe zwycięstwo Niny Ortlieb. Austriaczka zwyciężyła w supergigancie

Nina Ortlieb okazała się najlepsza w supergigancie alpejskiego Pucharu Świata, który został rozegrany we włoskim La Thuile. Dla Austriaczki to pierwsze zwycięstwo w zawodowej karierze.

Adrian Nuckowski
Nina Ortlieb Getty Images / Christophe Pallot / Na zdjęciu: Nina Ortlieb
23-letnia alpejka od kilku tygodni znajduje się w bardzo dobrej formie. 22 lutego Nina Ortlieb po raz pierwszy w karierze stanęła na podium zawodów Pucharu Świata, zajmując trzecią pozycję podczas zjazdu w Crans-Montana. Z jeszcze lepszej strony pokazała się podczas supergiganta w La Thuile. Austriaczka zanotowała niemal bezbłędny przejazd, który pozwolił jej w ostatecznym rozrachunku na odniesienie premierowego zwycięstwa. Warto powiedzieć, że Nina jest córką mistrza olimpijskiego z Albertville (1992), Patricka Ortlieba.

Zaledwie o 0,01 s. gorsza od niej była liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Federica Brignone. Włoszka już po raz jedenasty obecnej zimy zameldowała się w czołowej trójce zmagań tej rangi.

Tempa nie zwalnia również Corinne Suter. Szwajcarka zajęła trzecie miejsce, ze stratą 0,07 s. do triumfatorki. Suter zachowała prowadzenia w klasyfikacji supergiganta. 25-latka może być królową konkurencji szybkościowych w tym sezonie, bowiem już wcześniej zapewniła sobie małą Kryształową Kulę, za wygraną klasyfikację zjazdu.

Na starcie zabrakło reprezentantek Polski. Pod znakiem zapytania stoją także dalsze występy Mikaela Shiffrin. Amerykanka od dłuższego czasu zawiesiła starty w zawodach z powodu śmierci swojego ojca i prawdopodobnie nie zobaczymy jej do końca sezonu.