Narciarstwo Alpejskie. Arcyciekawa rywalizacja w Levi. Petra Vlhova pokonała Mikaelę Shiffrin

Pierwszy slalom w tym sezonie Pucharu Świata padł łupem Petry Vlhovej. Słowaczka po emocjonującej walce pokonała Mikaelę Shiffrin, która wróciła do rywalizacji po 300 dniach przerwy. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęła Katharina Liensberger.

Arkadiusz Dudziak
Petra Vlhova PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: Petra Vlhova
W sobotnich zawodach w Levi nie mogły wystąpić reprezentantki Szwecji. U trenera kadry Christiana Thormy wykryto zakażenie koronawirusem i kwarantannie musiał zostać poddany cały zespół. Pod znakiem zapytania stoi udział Szwedek w kolejnych zawodach Pucharu Świata.

Z numerem pierwszym wystartowała Mikaela Shiffrin. Amerykanka przejechała trasę w bardzo dobrym stylu, z czasem 54,34s. Lepsza od niej okazała się tylko Petra Vlhova. Słowaczka po pierwszym przejeździe miała 0,15s przewagi nad Shiffrin. Na najniższym stopniu podium plasowała się Katharina Liensberger, którą od prowadzącej Słowaczki dzieliło nieco ponad pół sekundy. Pozostałe zawodniczki straciły już ponad sekundę do Vlhovej.

Drugi przejazd odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych. Zawodniczkom towarzyszyły opady śniegu, a pod koniec przejazdu wzmógł się wiatr. Na uwagę zasługuje duży awans Chiary Mair, która z szesnastej pozycji przesunęła się na ósmą. Z kolei Kanadyjka Laurence St. Germain uplasowała się na szóstym miejscu, co jest jej najlepszym wynikiem w karierze.

Na podium jednak nie było żadnych zmian. Petra Vlhova nie wypuściła zwycięstwa z rąk i uzyskała najlepszy czas drugiego przejazdu. Powody do zadowolenia może mieć również Mikaela Shiffrin. Amerykanka po 300 dniach przerwy od startów zajęła drugą lokatę. Dla Kathariny Liensberger to dopiero czwarte podium w karierze.