Alpejski PŚ. Kolejny triumf Sofii Goggii. Włoszka ponownie bezkonkurencyjna w Crans Montana

Sofia Goggia potwierdziła swoją dominację w zjeździe alpejskiego Pucharu Świata. Włoszka ponownie okazała się najlepsza podczas weekendu zmagań w Crans Montana. 28-latka po raz czwarty z rzędu wygrała zawody w tej specjalności obecnej zimy.

Adrian Nuckowski
Sofia Goggia PAP/EPA / ALESSANDRO DELLA VALLE / Na zdjęciu: Sofia Goggia
Alpejka z Bergamo jest nie do zatrzymania w sezonie 2020/2021 jeśli chodzi o konkurencje zjazdowe. Na pięć rozegranych zawodów w tej specjalności Sofia Goggia odniosła czwarte zwycięstwo, jednocześnie jedenaste w karierze.

Drugą pozycję ze stratą 0,27 s. zajęła reprezentantka gospodarzy, Lara Gut-Behrami. Czołową trójkę uzupełniła Elena Curtoni, dla której było to piąte podium w dotychczasowych startach.

Groźnego upadku doznała Ester Ledecka, która dzień wcześniej (22 stycznia) uplasowała się tuż za triumfatorką. Czeszka po wygrzebaniu się z siatek ochronnych zjechała o własnych siłach do mety.