Zaskakujące podium supergiganta. Maryna Gąsienica-Daniel wypadła z trasy

Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła supergiganta alpejskiego Pucharu Świata w Cortina d'Ampezzo. Polka wypadła już w górnym odcinku trasy. Groźny upadek zaliczyła faworytka gospodarzy Sofia Goggia. Triumfowała Elena Curtoni.

Adrian Nuckowski
Maryna Gasienica-Daniel PAP/EPA / Na zdjęciu: Maryna Gasienica-Daniel
Do rywalizacji w supergigancie na trasie Olympia delle Tofane Maryna Gąsienica-Daniel przystępowała po 25. miejscu zajętym tydzień wcześniej w Zauchensee. Niestety tym razem Polka wypadła z trasy już w początkowym jej fragmencie i nie dopisała kolejnych punktów Pucharu Świata w tej konkurencji.

Bardzo dobrą formę po raz kolejny potwierdziła Elena Curtoni. 30-latka już po raz trzeci stanęła na podium tej zimy w supergigancie, premierowo na najwyższym jego stopniu. Tuż za Włoszką uplasowała się Tamara Tippler, dla której to najlepszy rezultat w trwającym sezonie. Niespodziewanie czołową trójkę uzupełniła Michelle Gisin. Dla Szwajcarki to już 17. podium w karierze, jednak dopiero drugie w supergigancie. Ostatnio dokonała tej sztuki 9 grudnia 2017 roku w Sankt Moritz.

Rywalizacji nie ukończyła uważana za jedną z głównych faworytek zawodów Włoszka Sofia Goggia. Włoszka doznała bardzo groźnie wyglądającego upadku, po którym została przetransportowana do szpitala.

16. miejsce zajęła liderka Pucharu Świata Mikaela Shiffrin.